Tinklaraščio archyvas

Kas yra Šešėlių knyga?

Kas yra Šešėlių knyga (Book of Shadows)?  

Tai magiškų ritualų knyga Wicca tikėjime. Nuo jos sampratos įtvirtinimo 1970-aisiais, ji pasirodė daugumoje pagonių tikėjimų. Garsioji Šešėlių knyga buvo sukurta pradedančiojo Wiccan’o Gerald Gardner apie 1940-1950. Taip pat Šešelių knyga gali būti vadinama

Grimoire.

Kiekvienas raganius-ragana pats kuria tokią knygą, į kurią sudeda visas savo žinias, pradedant įvairiais tekstais ir baigiant burtais bei ritualais. Tai gali būti paprastas sąsiuvinis arba net milžiniškas aplankalas dekoruotas rankų darbo papuošimais. Būtent tokią knygą esu pasigaminęs, kurioje jau nebetelpa lapai ir ketinu gaminti antrą tomą. Aišku tokios didelės ir sunkios knygos nebus įmanoma nešiotis su savimi, tačiau joje tilps itin daug informacijos.

Taigi kas turėtų būti įdėta į Jūsų knygą? Pateiksiu tai kaip pavyzdį turinio pavidalu.

 1. Wiccan Rede
 2. Tikinčiųjų taisyklės
 3. Informacija (visokie straipsniai Pvz.: Wicca pakraipos, bendravimas su dvasiomis, Wicca istorija, angelai, altoriaus paruošimas ir t.t.)
 4. Lentelės (pvz.: zodiako ženklų suderinamumas)
 5. Šabatai (Yule, Imbolic, Ostara, Beltane, Litha, Lammas, Mabon, Samhain)
 6. Astrologija (horoskopai, zodiako ženklai)
 7.  Sapnai (sapnų reikšmės)
 8. Taro kortos
 9. Kristalai (jų aprašymai ir kam jie naudojami)
 10. Mėnulio fazės
 11.  Elementai (žemė, oras, vanduo, ugnis)
 12. Žvakės (jų svarba, spalvų reikšmės ir t.t.)
 13.  Magiški augalai (augalų aprašymai ir kam jie naudojami)
 14.  Aliejai ir smilkalai
 15. Rankdarbiai (pvz.: užkerėti maišeliai sėkmei pritraukti)
 16. Dievai ir Deivės
 17.  Burtai (tai visi burtai, kuriuos išmokome ir radome. Į tai įeina Baltoji ir Juodoji magija, meilės kerai, Kalėdų ir Kūčių burtai, Žalioji magija, įvairūs ritualai ir t.t.)
 18.  Knygų sąrašas (tai nėra būtina)
 19.  Dienoraštis (tai atliktų ritualų dienoraštis. Nėra būtina)
 20.  Sapnų dienoraštis (nėra būtina. Galima pasidaryti atskirą sąsiuvinį)

Tai pavyzdys. Kiekvienas kuria savo knygą savaip ir kaip jam/jai patogu. Patarčiau rinktis segtuvą, nes bet kada į jį galima įsegti naujus lapus, ko nepadarysi su sąsiuviniu.

Kaip susikurti savo Šešėlių knygą?

Geriausia yra rašyti ir piešti ranka, bet šiais laikais galima ir atsispausdinti spausdintuvu parašytus tekstus. Taip pat galima rinkti įvairių žurnalų iškarpas. Aš perku “Būrėjos” žurnalą, tad iš jo renku straipsnius, kurie man atrodo būtini ir segu į savo Šešėlių knygą.

Ar Juodoji magija galima Wiccan’ui?


Juodąja magija gali užsiiminėti bet kokios religijos žmonės. Tačiau iš savo patirties nepatariu imtis šios pakraipos magijos. Už tokius burtus visada reikia susimokėti skaudžiai. Jei norite daugiau pasidomėti šia praktika, patariu paskaityti Aleksejaus Šiškariovo knygas. Šiame blog’e pateiksiu Juodosios magijos kerų, bet daugiau bus koncentruojamasi į Baltąją magija.

Ar galiu dalintis Šešėlių knyga, su kitais žmonėmis?

Šešėlių knyga, kaip ir Taro kortos, turi šeimininką ir jo/jos energiją. Asmeniškai patariu ją laikyti nuo pašalinių akių. Bet jei norisi galima ją parodyti kitiems raganiams-raganoms ar savo kovenui.

Ar knyga po savininko mirties turi būti sudeginta?

Kai kur rašoma, jog taip. Bet jei tai šeimos nario palikimas- aš to nedaryčiau. Juk tai prisiminimas apie mylimą žmogų.

Kokio tikėjimo žmonės kuria Šešelių knygas?

Neopagonys. Dažniausiai Wiccan’ai.

Ką daryti jei neturiu jokių burtų įrašyti į savo knygą?

Pirmiausiai- galima kurti savo burtus. Antra- ieškoti jų internete, knygose, spaudoje. Taip pat šiame blog’e pateikiu gausybę burtų, kuriuos surinkau iš įvairių šaltinių per visą savo gyvenimą.

 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą