Tinklaraščio archyvas

Wicca tikėjimas

Pentagrama
Wicca yra moderni pagonybės religija. Esama įvairių žodžio wicca interpretacijų – senąja anglosaksų kalba wicca ir wicce vadindavo žmones, turinčius magiškų gebėjimų. Nuo šių žodžių ir atsirado dabartinis pavadinimas wicca.

Ji buvo sukurta Anglijoje 20-tam amžiuje ir pristatyta visuomenei 1954 Gerald Gardner’io. Wicca dažniausiai yra duoteistinė religija, garbinanti Deivę ir Dievą. Tačiau yra nemažai politeistų- garbinančių daug Dievų. Dauguma Wiccan’ų garbina Dievą ir Deivę, laikydami juos lygiateisėmis, viena kitą papildančiomis priešybėmis, savyje įkūnijančiomis visus įmanomus gamtos pasireiškimus. Dievas kartais simboliškai sutapatinamas su Saule, o Deivė – su Mėnuliu. Dievu tradiciškai laikomas keltų Raguotasis Dievas (Kernunosas). Jam būdingos savybės – seksualumas, agresyvumas, triukšmingumas, aistra gamtai ir medžioklei.

Wiccan’ai Raguotąjį Dievą vaizduoja pagal senovės graikų tradiciją – rudais garbanotais plaukais, raguotą, barzdotą ir ožio kanopomis, o kartais, atiduodami duoklę Senovės Egipto mitologijai, didingu Ozyriu, savo rankose laikančiu magišką tridantį ir durklą.

Deivė vadinama Trejybe, susiejant jos pasireiškimo formas – „Mergina“, „Motina“ ir „Senutė“ – su trejomis Menulio fazėmis. Kartais ji garbinama kaip pradinė Dievui esybė, kuri savyje apima absoliučiai viską.

Apibendrintai wicca – tai raganavimas, pagal wicca šalininkus – darbas su gamtos jėgomis ir gebėjimas harmoningai gyventi su aplinka. Harmonija, konflikto su pačiu savimi ir su aplinka nebuvimas yra kertinis wicca akmuo. Viena svarbiausių šio tikėjimo vertybių – asmens laisvė. Wicca – tai tikėjimas ir pasaulėžiūra, pripažįstanti gamtos ir žmogaus vienovę. Kaip ir kiekviena tradicija – wicca turi savo specifiką, ritualus ir filosofiją. Wicca tikėjimas neturi griežtų dogmų, neverčia jos narių elgtis vienaip, ar kitaip, ar atlikti vienus ar kitus ritualus, bet pagrįstas asmens pasirinkimo laisve.

Wiccan’ai švenčia Esbatus ir Šabatus. Esbatai yra Mėnulio fazės priskiriamos Deivei ir Šabatus- Saulės fazes priskiriamas Dievui. Šabatus sudaro:

  1.     Yule (Gruodžio 20-23)
  2.     Imbolic (Vasario 1)
  3.     Ostara (Kovo 19-22)
  4.     Beltane (Gegužės 1)
  5.     Litha (Birželio 19-23)
  6.     Lughnasadh (Rugpjūčio 1)
  7.     Mabon (Rugsėjo 21-24)
  8.     Samhain (Lapkričio 1)

 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą