Tinklaraščio archyvas

2021 m. liepos 29 d., ketvirtadienis

Herbalizmas

 


Herbalizmas yra magijos rūšis, kuri naudoja žoleles ir augalus. Jeigu sekasi auginti augalus, tai puikus pasirinkimas praktikai. Žolelių neįprastos galios žinomos nuo seno. Jos naudotos praktiškiems ir magiškiems tikslams. Teigiama, kad kiekvienas augalas skleidžia nevienodą energiją ir gali pasitarnauti susiklosčius skirtingoms situacijoms. Esą žolelėse glūdi iš žemės sukauptos gyvybinės jėgos, naudingos visiems. Augalų ir jų magiškų savybių yra daugybė ir visų aprašyti neįmanoma. Tad čia apžvelgsiu tik keletą iš jų.

Augalas

Reikšmė

APLECTRUM

Meilė ir džiaugsmas

MIGDOLAS

Pinigai, priklausomybės, išmintis ir gerovė

ALOE VERA

Apsauga ir sėkmė

BANANAS

Potencija, vaisingumas, gerovė

JUODASIS PIPIRAS

Nusivylimas

KAJANO PIPIRAI

Tyrumas

ČILI PIPIRAI

Meilė ir ištikimybė

RAMUNĖLĖ

Aistra ir sėkmė

ŽENŠENIS

Gijimas, aistra, meilė, grožis, norai

AUKSAŠAKNĖ

Pinigai ir gijimas

ŠILINIS VIRŽIS

Sėkmė, apsauga

LOTOSAS

Apsauga

SERENTIS

Pranašiški sapnai, teisniai reikalai, psichinės galios, apsauga

AMALAS

Vaisingumas, egzorcizmas, medžiojimas, sveikata, apsauga, meilė

ANANASAS

Pinigai, sėkmė

ŽILĖ

drąsa

SEZAMAS

Meilė, aistra

SAULĖGRĄŽA

Vaisingumas, išmintis, sveikata, taisyklių laikymasis, norai

ROPĖ

Santykių pabaiga, ištrėmimas, apsauga

 

Žolelių naudojimas apipintas paslaptingų mitų. Augalai glaudžiai susiję su religinėmis apeigomis, apsauga nuo piktų dvasių ar netgi šėtono, raganavimu. Tačiau viskas prasidėjo nuo jų naudojimo gydymo tikslais.

Žolelių magija – labai universali ir gali būti derinama su kitomis magijos šakomis. Žolelės paskleis magiškas galias netgi vartojamos virtuvėje ruošiant maistą. Taip pat jas galima smilkyti, gaminti aromatinius maišelius. Pastaruosius naudinga nešiotis su savimi – tuomet nuolatos būsite veikiami augalų energijos. Naudinga pasilepinti aromatine įvairių augalų vonia, juos naudoti pirtyje. Turint reikiamų žinių, su žolelėmis galima atlikti specialių ritualų, skirtų sėkmei prišaukti skirtingose srityse.

BAZILIKAS

Bazilikas laikomas šventu augalu. Naudojamas namie taikai ir harmonijai pritraukti. Tikima, kad saugo nuo piktų dvasių. Garsėja meilę stiprinančiomis savybėmis. Naudingas susipykus, nes padeda rasti kompromisą ir grąžina partnerių pasitikėjimą vienas kitu. Seniau Europoje šakelė baziliko būdavo dedama į mirusiojo rankas, kad pomirtinė kelionė būtų saugi. Senovės egiptiečiai ir graikai tikėjo, kad bazilikas numirėliams atvers rojaus vartus.

ROZMARINAS

Tikima, kad smilkomas šis augalas padeda apvalyti namų ir žmogaus energijas. Taip pat itin teigiamai veikia moteris. Rozmarinas laikomas jaunystės sergėtoju. Šis augalas leidžia ilgiau džiaugtis jaunatvišku maksimalizmu ir fizine jėga. Be to, saugo nuo pikto ir padeda atsikratyti košmarų. Senovės graikai tikėdavo, kad rozmarinai padėdavo sustiprinti intelektualinius gebėjimus, todėl prieš egzaminus įsipindavo šio augalo šakelę į plaukus.

ČIOBRELIS

Labiausiai vertinamas dėl miego ramybės užtikrinimo ir turtų apsaugos. Šis augalas suteikia drąsos ir pasitikėjimo savimi. Jis padeda siekti tikslų, nes didina pozityvumą. Sakoma, kad namie smilkant čiobrelius išvejama melancholiška nuotaika, neviltis ir baimė. Po pagalve pakišti čiobreliai saugo nuo košmarų ir leidžia kokybiškai pailsėti.

LAURŲ LAPAI

Laurų lapai sergsti nuo prakeiksmų, užkalbėjimų ir nelaimių. Naudojami per egzorcizmo seansus. Itin teigiamai veikia tuos, kurie dirba dėl kitų gerovės. Taip pat suteikia jėgų ir padeda siekti sporto aukštumų. Sakoma, jeigu įsimylėjėliai perplėšia laurų lapą ir pasilieka po puselę, mylės vienas kitą amžinai. Kartu tai apsauga nuo neištikimybės. Teigiama, kad ant džiovinto laurų lapo užrašius norą ir jį sudeginus, troškimas būtinai išsipildys.

LEVANDOS

Šis augalas skleidžia romantišką energiją, sužadina meilę ir aistrą. Tinka ne tik įsimylėjėliams, bet ir draugų, bendradarbių ryšiui sustiprinti, lengvina susikalbėjimą, vienas kito supratimą ir toleranciją. Tikima, kad levandos padeda išsipildyti norams, todėl jas itin naudinga auginti namie. Tuomet fortūna juose taps kur kas dažnesnis svečias.

RAMUNĖLĖS

Dažnai naudojamos per apsivalymo ritualus, nuimant prakeiksmus ir išvarant piktąsias jėgas. Šis augalas pažadina žmonių orumą, kilnumą ir norą tobulėti. Taip pat kuria taikią atmosferą. Be to, ramunėlės gali padėti prišaukti materialinę gerovę – naudojamos pinigams pritraukti.

JUOZAŽOLĖ

Šis augalasnaudojamas per apsivalymo ritualus, norint išvaryti blogio jėgas iš žmonių ir patalpų. Jeigu juozažolės šakelę pakabinsite virš namų durų, į juos nepaklius jokia neigiama energija. Jei šį augalą pasodinsite sode arba gėlių darželyje, skleis pozityvią energiją visame kieme.

ŠVENTAGARŠVĖ

Šis augalas stiprina intelektualinius gebėjimus, todėl itin naudingas besimokantiems arba dirbantiems protinį darbą. Jis stiprina atmintį, didina koncentraciją ir gerina analitinį mąstymą. Per egzorcizmo seansus gali būti deginami šventagaršvių lapai, nes padeda išvaryti piktąsias dvasias. Šis augalas itin sergsti moteris. Kūdikių apsaugai džiovintų šventagaršvių dedama į baltą medvilninį maišelį ir kabinama virš lovytės. Teigiama, kad jų vartojimas gali pailginti gyvenimą. Be to, smilkomų šventagaršvių dūmai stiprina aiškiaregystės dovaną.

MEDETKA

Sakoma, kad padėjus džiovintų medetkų po pagalve naktį aplankys pranašiški sapnai. Šis augalas atveria anapusinio pasaulio duris. Tikima, kad medetkos leidžia išsipildyti norams ir džiaugtis gyvenimu. Viduramžiais šis augalas naudotas meilei pritraukti.

MAIRŪNAS

Naudojamas per gydymo ritualus. Šis augalas gali padėti rasti gyvenimo meilę, kurti darnius ir sėkmingus santykius. Taip pat puikiai tinka šeimos pagausėjimą planuojančioms poroms, nes padeda prišaukti naują gyvybę. Rekomenduojamas gedintiems ar kitą skaudžią patirtį išgyvenantiems žmonėms, nes padeda greičiau atsigauti, užmiršti tai, kas bloga, ir net juodžiausioje tamsoje įmatyti šviesą.

MĖTA

Šis augalas padeda pritraukti sėkmę ir suteikia energijos. Rekomenduojama jį su savimi turėti keliautojams, nes sergsti nuo nemalonių netikėtumų. Naudojamas per gydymo ritualus. Tikima, kad nešiojant iš mėtų pintą apyrankę aplenks ligos. Be to, šis augalas padeda pritraukti pinigus.

VERBENA

Šis augalas siejamas su dieviškąja galia, todėl padeda pažadinti antgamtines žmogaus galias. Sakoma, kad naudojant su kitomis žolelėmis sustiprina jų magiškas savybes. Rekomenduojama visuomet su savimi nešiotis šakelę džiovintos verbenos, nes ji padės išsisukti netgi iš kebliausių situacijų, saugos nuo pikto ir nužiūrėjimų. Verbenos gali būti naudojamos meilės kerams. Šio augalo dedama į nuotakos puokštę, kad santuoka būtų laiminga, ir jauniesiems nestigtų dvasinių bei materialių turtų.

RAUDONĖLIS

Šis augalas padeda pritraukti finansinę sėkmę. Auginamas namie ar laikomas sudžiovintas kuria harmoningą atmosferą ir gerina nuotaiką. Raudonėlių itin naudinga nešioti su savimi sportininkams ir dirbantiems sunkų fizinį darbą – didina ištvermę.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą